Procedūras

Dūņu procedūras sniedz mūsu ārstniecības kabineti:

Ludzā, Kr. Barona ielā 20, HOTEL LUCIA, 1. stāvs, 4. kabinets, tālr.: +371 28002295;

Rīgā, Republikas laukums 2, 1. stāvs, tālr.: +371 27777757,+371 67878222.

Dūņu procedūras sniedz mūsu sadarbības partneri:

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca”, Vasarnīcu iela 20, DAUGAVPILS. Tel.: 65422419;

SIA “Daugavpils bērnu veselības centrs”, 18. novembra iela 19, DAUGAVPILS. Tel.: 65422153 vai 65422450;

“SPA MAGONE” skaistumkopšanas salons, Kurzemes iela 8, JĒKABPILS. Tel.: 29808161;

SIA “REALENGO” medicīnas kabinets, Antonijas iela 24-1, RĪGA. Tel.: 29528646;

Sanatorija “Jantarnij Bereg”, Zvīņu iela 2, JŪRMALA. Tel.: 67736500;

Liepājas Reģionālā Slimnīca, Slimnīcas iela 25, LIEPĀJA. Tel.: 63403231;

Sanatorija "Belorusija", Bulduru prospekts 4/8, JŪRMALA. Tel.: 67752148;

Ogres Veselības centrs, Mālkalnes prospekts 3, OGRE. Tel.: 25155070.

Lietošanas metodikas. Ārstniecisko dūņu aplikācijas

Dūņu aplikācijas sniedz labu rezultātu. Ar minerālvielām un organiskajām vielām bagātinātās ārstnieciskās dūņas iedarbojas ne tikai uz ādas augšējo slāni, bet arī uz zemādas slāņiem, uz visām organisma šūnām. Tādējādi uzlabojot nieru, aizkuņģa dziedzera darbību, attīra zarnu traktu, stimulē asinsriti un limfas atteci pa visu ķermeni, ne tikai aplikācijas uzklāšanas vietās.

Pirmais paņēmiens – ietīšana.

Viens no ārstniecisko dūņu izmantošanas veidiem ir ietīšana.

Kad dūņas ir sasilušas līdz noteiktai temperatūrai, tās uzklāj ar rokām uz ārstējamās vietas 2-3 mm biezumā. Aplikāciju pārklāj ar polietilēna plēvi un, lai ilgāk saglabātu siltumu  pārsedz ar segu vai siltu drānu. Šāda metode ļauj ārstnieciskām dūņām dziļi iesūkties zemādas slānī,barojot audus ar noderīgām vielām, novēršot asinsvadu aizsprostu, siltumnīcas efekts palielina ādas un zemādas slāņa temperatūru, uzlabot asinsriti un limfas atteci, notiek tauku šūnu izdalīšanās un liekā šķidruma izstumšana caur ādas porām.

Otrā metode – uzklāšana līdz izžūšanai.

Pēc dūņu aplikācijas uzklāšanas pacients gaida, līdz dūņas pilnīgi nožūst. Pielietojot šo metodi, dūņas efektīvāk iedarbojas uz ādu, nevis uz zemādas slāņiem. Šo metodi rekomendē tiem, kam aktuāla ļenganas ādas vai arī striju, vai rētu problēma, kā arī tiem, kuri vienkārši vēlas, lai āda ir gluda un zīdaina. Nožūstot dūņas nedaudz savelk ādu, radot vieglu durstīšanas sajūtu. Tāpat arī novērots, ka, pielietojot šo metodi pirmoreiz, dažas dienas pēc tam uz ādas var novērot strutainus izsitumus (tie it kā tiek cauri porām no zemādas dzīlēm), taču jau pēc 4 – 5 dienām izsitumi pāriet, jo attīrās ādas dziļākie slāņi. Šīs metodes pozitīvā iedarbība ir tā, ka āda kļūst tīrāka, tiek stimulēta ādas virskārtas asinsrite, āda kļūst mīksta un zīdaina; ja ir strijas, tās kļūst mazāk redzamas vai pilnīgi izzūd; izteikta celulīta gadījumā ādas virsma ātrāk kļūst gludāka bez apelsīna miziņas efekta. Šīs metodes vienīgais trūkums ir tas, ka nožuvušās dūņas ir grūtāk nomazgāt nekā pēc ietīšanas metodes izmantošanas.

Optimālais un efektīvākais kurss – ietīšanas un dūņu nožūšanas metožu pielietošana pamīšus ik dienu.
Vispārējas aplikācijas neiesaka pielietot šādos gadījumos:

 • pie paaugstinātas ķermeņa temperatūras;
 • pie hipertonijas un sirds-asinsvadu saslimšanām smagā formā;
 • akūtu saslimšanu laikā, kā arī pie hroniskām saslimšanām to akūtajos periodos un ar sarežģītiem akūtiem strutainiem procesiem.

 

Ārstnieciskās dūņas – VIETĒJĀS APLIKĀCIJAS

ARTROZE, ARTRĪTS

Uzklāt dūņas, kas uzsildītas ūdens peldē līdz 36-42°С temperatūrai, sāpošajai locītavai 1-2 mm biezā slānī. Noklāt ar plānu celofāna plēvi un apsegt.
Procedūras ilgums – 30-40 minūtes. Pēc procedūras nomazgāt dūņas ar siltu ūdeni.
Procedūru ieteicams veikt katru dienu vai ik pēc dienas pirms naktsmiera. Ārstēšanas kurss – 8-12 procedūras. Šādu kursu var atkārtot ik pēc 3-4 mēnešiem.

ATONIJA (AIZCIETĒJUMS) UN ZARNU TRAKTA MUSKULATŪRAS SPAZMAS

Uzklāt dūņas, kas uzsildītas ūdens peldē līdz 30°С, muguras jostas-krustu zonai un vēdera zonai 1-2 mm biezā slānī. Noklāt ar plānu celofāna plēvi, tad uzklāt segu.
Procedūras ilgums bērniem - līdz 20 minūtēm, pieaugušajiem – līdz 40 minūtēm. Pēc procedūras nomazgāt dūņas ar siltu ūdeni.
Tad 20-30 minūtes atpūta, pēc kuras vēlams izpildīt dažus ārstnieciskos vingrojumus.

ALLOPĒCIJA (MATU IZKRIŠANA)

Uzklāt dūņas, kas uzsildītas ūdens peldē līdz 38-42°С temperatūrai, galvas matainajai daļai vai matu izkrišanai pakļautajai galvas zonai 1-2 mm biezā slānī. Noklāt ar plānu celofāna plēvi un ietīt dvielī.
Procedūras ilgums – 20-30 minūtes. Pēc procedūras nomazgāt dūņas ar siltu ūdeni.
Procedūru ieteicams veikt pirms naktsmiera katru dienu vai ik pēc dienas. Ārstēšanas kurss – 8-10 procedūras. Atkārtot pēc 2 mēnešiem.

ATOPISKAIS DERMATĪTS (hronisks alerģiskais dermatīts)

Pirms dūņu procedūras pielietošanas noteikti jākonsultējas ar ārstu. Uzklāt dūņas, kas uzsildītas ūdens peldē līdz 38-42°С temperatūrai, virsnieru dziedzeru zonā vai izsitumu skartajai zonai 1-2 mm biezumā.
Noklāt ar plānu celofāna plēvi un nosegt ar segu. Procedūras ilgums – 10 minūtes. Pēc procedūras nomazgāt dūņas ar siltu ūdeni.
Procedūru ieteicams veikt katru dienu pirms naktsmiera. Ārstēšanas kurss – 10 procedūras.

ADNEKSĪTS (olvadu un olnīcu iekaisums)

(nav ieteicams veikt akūta saasinājuma periodā)

Uzklāt dūņas, kas uzsildītas ūdens peldē līdz 42-44°С, ķermenim “šortu” veidā 1-2 mm biezā slānī. Noklāt ar plānu celofāna plēvi un nosegt ar segu.
Procedūras ilgums – 10-20 minūtes. Pēc procedūras nomazgāt dūņas ar siltu ūdeni.
Procedūru ieteicams veikt katru dienu pirms naktsmiera. Ārstēšanas kurss – 7-10 procedūras. Ja vērojams slimības saasinājums, ievērot 2-3 dienu pārtraukumu.

HRONISKS BRONHĪTS

Uzklāt dūņas, kas uzsildītas ūdens peldē līdz 38-42°С temperatūrai, krūškurvim un apkakles zonai 1-2 mm biezā slānī. Noklāt ar plānu celofāna plēvi un apsegt. Procedūras ilgums – 10 minūtes. Pēc procedūras nomazgāt dūņas ar siltu ūdeni.
Procedūru ieteicams veikt katru dienu pirms naktsmiera. Ārstēšanas kurss – 7-8 procedūras. Ārstēšanas kursu var atkārtot 2-3 reizes gadā.

HRONISKS HAIMORĪTS

Pirmā procedūra: uzklāt dūņas, kas uzsildītas ūdens peldē līdz 42°С temperatūrai, kājām “zeķu” veidā 1-2 mm biezā slānī. Noklāt ar plānu celofāna plēvi un apsegt. Procedūras ilgums – 20-30 minūtes. Pēc procedūras nomazgāt ar siltu ūdeni.

Otrā procedūra: uzklāt dūņas, kas uzsildītas ūdens peldē līdz 42°С temperatūrai, virsdegunes zonai 1-2 mm biezumā. Noklāt ar plānu celofāna plēvi. Procedūras ilgums – 10-15 minūtes. Pēc procedūras nomazgāt dūņas ar siltu ūdeni.

Turpmāk kombinēt šīs divas dūņu uzklāšanas zonas vienas procedūras laikā.
Procedūru ieteicams veikt katru dienu pirms naktsmiera. Ārstēšanas kurss – 7-10 procedūras. Nepieciešamības gadījumā ārstēšanas kursu var atkārtot.

GASTRĪTS

Uzklāt dūņas, kas uzsildītas ūdens peldē līdz 38-40°С temperatūrai, vēdera augšējai zonai un mugurkaula krūšu zonas apakšējai daļai 1-2 mm biezā slānī. Noklāt ar plānu celofāna plēvi, nosegt ar segu.
Procedūras ilgums – 10-20 minūtes. Pēc procedūras nomazgāt dūņas ar siltu ūdeni.
Procedūru ieteicams atkārtot katru dienu pirms naktsmiera. Ārstēšanas kurss – 8-10 procedūras. Kursu var atkārtot 2-3 reizes gadā, vēlams rudens-pavasara periodā.

STARPSKRIEMEĻU DISKU TRŪCES

Jāveic vismaz 3 ārstēšanas etapi.

Ārstēšanas pirmais etaps. Tiek veikts bez masāžas un manuālās terapijas pielietošanas (obligāts priekšnosacījums). Tas nepieciešams tamdēļ, lai noņemtu iekaisumu mugurkaula starpskriemeļu diskos un atjaunotu mugurkaula muskuļu elastību.

Procedūra jāveic katru dienu. Uzklājiet ārstnieciskās dūņas plānā slānī (1-2 mm), sākot no kakla skriemeļiem līdz jostas skriemeļiem, noklājiet ar polietilēnu (plēvi, kas paredzēta mēbeļu noklāšanai remontdarbu laikā, vai parastu atkritumu maisiņu), virsū uzklājiet siltu segu un guliet 20-45 minūtes atkarībā no pašsajūtas (var būt troksnis ausīs – tādā gadījumā dūņas jānomazgā). Pēc procedūras nomazgājiet visu ar siltu ūdeni, neizmantojot ziepes!

Procedūru veiciet katru dienu 10-12 dienu periodā.
Pēc pirmā ārstēšanas kursa jāievēro 20-25 dienu pārtraukums.

Ārstēšanas otrais etaps. Jāveic analoģiski kā pirmais etaps, taču pirms aplikācijām vēlams veikt masāžas un/vai manuālās terapijas seansu. Īpatnība: seansiem jānotiek saudzīgā režīmā – neradot sāpju sindromu. Nav jāveic spēcīga manuālā terapija, lai nepasliktinātu starpskriemeļu disku stāvokli.

Ārstēšanas trešais etaps. Tiek veikts pēc 2-3 mēnešiem nostiprinošam efektam. Iespējama masāža.

DZIRDES NERVA NEIRĪTS

Uzklāt dūņas, kas uzsildītas ūdens peldē līdz 40°С temperatūrai, “apkakles” zonai un zonai aiz ausīm 1-2 mm biezā slānī. Noklāt ar plānu celofāna plēvi un apsegt.
Procedūras ilgums - 10-15 minūtes. Pēc procedūras nomazgāt dūņas ar siltu ūdeni.
Procedūru ieteicams veikt katru dienu pirms naktsmiera. Ārstēšanas kurss – 10-12 procedūras. Kursu var atkārtot pēc 2-3 mēnešiem.

NEIROZES

Uzklāt dūņas, kas uzsildītas ūdens peldē līdz 38-40°С temperatūrai, “apkakles” zonā 1-2 mm biezā slānī. Noklāt ar plānu celofāna plēvi, tad uzsegt segu. Procedūras ilgums - 10-20 minūtes. Pēc procedūras nomazgāt dūņas ar siltu ūdeni.

Procedūru ieteicams veikt katru dienu pirms naktsmiera. Ārstēšanas kurss – 8-10 procedūras. Kursu var atkārtot 2-3 reizes gadā.

 

Sejas procedūra

Procedūrā izmantojamā Baltic Peloid kosmētika:

 • Baltic Peloid attīrošs toniks;
 • Baltic Peloid zilo mālu maska vai Baltic Peloid organisko dūņu maska;
 • Baltic Peloid tonizējošs losjons;
 • Baltic Peloid masāžas eļļa.

Procedūras mērķis – uzlabot ādas izskatu, novērst iekaisumu, mitrināt, veicināt asins un limfas cirkulāciju, attīrīt ādu, izvadīt toksīnus. Atbrīvoties no stresa un gūt psiho emocionālu baudījumu.

Procedūras rezultāts – tīra, svaiga, starojoša seja, smaids uz lūpam, dzīve ir skaista.

Galvas procedūra – SPA procedūra matiem un galvas ādai vīriešiem.

Procedūrā izmantojamā Baltic Peloid kosmētika:

 • Baltic Peloid zilo mālu maska vai Baltic Peloid organisko dūņu maska;
 • LACO šampūns sausiem vai taukainiem matiem;
 • Baltic Peloid matu maska ar peloīdu ekstraktu.

Procedūras mērķis – uzlabot galvas ādas stāvokli, pastiprināt galvas asinsvadu apgādi ar skābekli, veicināt matu saknīšu darbību.

Procedūras rezultāts – brīnišķīga relaksācija un emocionāls līdzsvars.

Pēdu procedūra

Procedūrā izmantojamā Baltic Peloid kosmētika:

 • Baltic Peloid sāls skrubis ar ēteriskajām eļļām pēc izvēles;
 • Baltic Peloid zilo mālu maska vai organisko dūņu maska;
 • LACO relaksējošs krēms nogurušām kājām.

Procedūras mērķis – novērst noguruma pazīmes un tūsku, stimulēt asinsriti un limfas cirkulāciju, bagātināt pēdas ar mikroelementiem un vitamīniem.

Procedūras rezultāts – priecīgs prāts un viegla gaita.

Procedūra ar dūņām pēc fizioterapeita ieteikuma konkrētai ķermeņa zonai

Procedūrā izmantojamā Baltic Peloid kosmētika:

 • Baltic Peloid sāls skrubis ar ēteriskajām eļļām;
 • Baltic Peloid zilo mālu maska.

Procedūras mērķis – samazināt locītavu sāpes un diskomforta sajūtu, mazināt iekaisuma procesus.

Procedūras rezultāts – lieliska pašsajūta, bez locītavu sāpēm un diskomforta.

Procedūra ar Latgales ezeru ārstnieciskām dūņām jostas vietai

Procedūrā izmantojamā kosmētika:

 • Baltic Peloid masāžas eļļa;
 • LACO losjons;
 • Neapstrādātas ārstnieciskās dūņas, procedūrai var izmantot arī apstrādātas (pastveidīgas) dūņas;
 • LACO mitrinošs un mīkstinošs ķermeņa krēms.

Procedūras mērķis – samazināt sāpes, tūsku un diskomforta sajūtu, stimulēt asinsriti un limfas cirkulāciju, mazināt iekaisuma procesus.

Procedūras rezultāts – lieliska pašsajūta bez sāpēm un diskomforta.